Moti me diell, temperatura deri 36 gradë


Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira të vogla deri mesatare. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi jugor.
Temperatura minimale do të jetë në interval prej 11 deri 19, ndërsa ajo maksimale do të arrijë prej 31 deri 36 gradë. UV=8.
Në Shkup do të mbaj mot me diell, me vranësira të vogla lokale dhe me erë të dobët nga jugu.

Temperatura minimale do të zbret deri në 16, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 35 gradë Celsius.

Në ditët në vijim do të vazhdojë periudhë e motit me diell dhe me rritje të temperaturave ditore.

LEXO EDHE:

Back to top button