Moti me vranësira të ndryshueshme, temperatura deri në 15 gradë

Moti me vranësira të ndryshueshme, temperatura deri në 15 gradë

Moti sot me vranësira të ndryshueshme, paradite me paraqitje të mjegullës në disa lugina. Pasdite nga perëndimi vranësirat do të rriten dhe gjatë natës do të ketë kushte për reshje të dobëta të shiut. Gjatë ditës do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -4 deri në 3, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 6 deri në 15 gradë, shkruan Alsat.

Edhe në Shkup moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme, paradite me paraqitje të mjegullës. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të ulet në 0, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 11 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button