Moti me vranësira të ndryshueshme, temperatura deri në 25 gradë

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me erë të dobët nga drejtimi veriperëndimorë. Kah fundi i ditës dhe gjatë natës në pjesët perëndimore të vendit do të ketë reshje lokale të shiut. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 5 deri në 13, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 18 deri në 25 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme dhe me erë të dobët nga drejtime të ndryshme. Temperatura minimale do të ulet në 9, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 21 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button