Moti sot do të jetë i nxehtë, temperatura deri në 37 gradë Celsius


Moti sot në vendin tonë do të jetë me diell dhe i nxehtë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 13 deri në 21 ndërsa ajo maksimale do të arrijë prej 30 deri në 37 gradë Celsius. UV indeksi do të jetë 8.

Në Shkup, do të mbajë mot i ngjashëm. Temperatura minimale do të ulet deri në 18 ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 34 gradë Celsius.

LEXO EDHE:

Back to top button