Moti sot i ndryshueshëm, temperatura deri 18 gradë

Paradite moti do të jetë i ndryshueshëm dhe me vranësira, gjatë ditës me diell dhe vranësira të vogla. Kah fundi i ditës në pjesët perëndimore do të ketë reshje shiu. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 0 deri në 6 gradë, derisa ajo maksimale prej 12 deri në 18 gradë Celsiusë.

- Advertisment -

Në Shkup paradite i ndryshueshëm, pasdite me diell dhe vranësira të vogla. Temperatura minimale do të ulet në 2 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 16 gradë Celsiusë.

LEXO EDHE:

Back to top button