Moti sot kryesisht i vranët dhe me intervale të shkurta me diell

Sot pritet të kemi kryesisht mot të vranët me periudha me diell, me re të vogla deri në mesatare. Në lugina do të paraqitet re ose mjegull, sidomos në mëngjes. Në pjesët jugore do të vendit fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi veriperëndimor dhe perëndimor. Temperatura maksimale do të jetë në intervalin prej 6 deri në 15 gradë Celsius.

Në Shkup, në mëngjes do të ketë mjegull dhe vranësira, të cilat do të ulen rreth mesditës. Temperatura maksimale do të arrijë 9 gradë Celsius.

LEXO EDHE:

Back to top button