Moti sot me diell dhe i nxehtë, temperatura deri në 36 gradë


Moti sot do të jetë me diell dhe nxehtë. Do të fryjë erë në drejtim verior.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 14 deri 20 gradë celsius, ndërsa temperatura maksimale prej 29 deri 36 gradë celsius.

Në Shkup moti do të jetë me diell ku temperatura maksimale do të arrijë deri 33 gradë celsius.

Gjatë ditës së nesërme moti pritet të jetë me diell ndërsa nga e hëna pasdite dhe të martën moti pritet të jetë jostabil me reshje shiu.

LEXO EDHE:

Back to top button