Moti sot me diell, temperatura deri në 34 gradë Celsius


Moti sot në vendin tonë do të jetë me diell, me vranësira të vogla dhe erë të dobët.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 11 deri në 18, ndërsa ajo maksimale prej 27 deri në 34 gradë.

UV indeksi do të jetë 8.

Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm.

Temperatura minimale do të ulet deri në 15 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 31 gradë Celsius.

LEXO EDHE:

Back to top button