Moti sot me vranësira dhe reshje shiu, temperatura deri në 14 gradë

Moti sot me vranësira dhe reshje shiu, temperatura deri në 14 gradë

Moti sot kryesisht me vranësira dhe reshje shiu, më të dendura në pjesët jugore (mbi 25 l/m2). Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare, ndërsa në pjesët lindore kohë pas kohe e përforcuar (mbi 60 km/h). Temperatura minimale do të jetë në interval prej 5 deri në 11, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 8 deri në 14 gradë, shkruan Alsat.

Edhe në Shkup moti do të jetë me vranësira dhe reshje shiu. Do të fryjë er mesatare, kohë pas kohe e përforcuar. Temperatura minimale do të ulet në 8, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 14 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button