Moti sot me vranësira mesatare, temperatura deri në 29 gradë

Moti sot në mbarë vendin do të jetë kryesisht me vranësira dhe kushte për reshje shiu. Do të fryj erë e dobët kryesisht nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 7 deri në 16 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 20 deri në 29 gradë Celsiusë.

- Advertisements -

Edhe në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë kryesisht me vranësira. Temperatura minimale do të ulet në 12, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 26 gradë Celsiusë.

LEXO EDHE:

Back to top button