MPB jep detaje për aksidentin me ashensorin në qytetin e Shtipit

MPB jep detaje për aksidentin me ashensorin në qytetin e Shtipit

Policia bëri të ditur se dje në ora 16:24 në SPB Shtip është paraqitur se në hotel në Shtip, gjatë kryerjes së detyrave, janë lënduar rëndë V.P (71) dhe T.O (56) nga Shtipi.

Ata janë dërguar në spitalin klinik në Shkup, nga ku V.P ka humbur jetën.

Këqyrjen e vendit të ngjarjes e kanë kryer policët e SPB Shtip, ndërsa në vendngjarje ka qenë edhe inspektoriati i punës.

Me urdhër të prokurorit, trupi i pajetë është dërguar për autopsi.

LEXO EDHE:

Back to top button