“Mund të befasojmë Juventusin”

Trajneri i Portos, Serhio Konseisao, beson se të besuarit e tij do t’i bëjë hapin probleme Juventusit në Ligën e Kampioëve.

“Ne do t’i hapin probleme Juventusit pasi Porto gjithashtu ka ADN-në. Ne kemi një mentalitet fitues pavarësisht nga kundërshtari. Ne duhet të jemi të vetëdijshëm se qasja jonë duhet të ndryshojë në kohë të ndryshme të lojës, ndërsa gjithmonë kërkojmë rezultat pozitiv. Kristiano mund të vendosë një ndeshje në çdo moment dhe fazën e sulmit është një lojtar i shkëlqyer. Ai është më i miri në botë pa dyshim. Ne duhet të jemi solid, kompakt dhe koheziv. Ne duhet të kuptojmë se çfarë hapësire dëshiron Kristiano, Morata, Kulusevski ose kushdo që luan përpara dhe ndalim ata”, tha mes tjerash Konseisao në konferencën për shtyp.

LEXO EDHE:

Back to top button