Murinjo dhe Roma në ankth, Dibala ende nuk është rikuperuar

Roma dhe Hoze Mourinjo janë të shqetësuar për gjendjen e Paulo Dibala-s. Argjentinasi nuk është ende në gjendje të stërvitet plotësisht për shkak të dhimbjes në kyçin e këmbës së tij të dëmtuar.

Sot ai do të përpqiet të rikthehet në grup dhe tekniku portugez do ta thërrasë për ndeshjen kudnër Bayern Leverkusen, më pas do të marrë një vendim së bashku me lojtarin.

Që nga dëmtimi i pësuar në ndeshjen kundër Fejnordit në Holandë, “La Joya” ka luajtur vetëm një orë në Liga Europa dhe 45 minuta në Serie A.

LEXO EDHE:

Back to top button