Myrto Uzuni drejtoi Granada-n drejt La Ligës

Skuadra e Granada-s ka siguruar kualifikimin në elitën e futbollit spanjoll. Granada mposhti 2:0 Leganesin, duke u shpallur kështu kampion në La Liga 2. Golat u shënuan nga sulmuesi shqiptarë,

Myrto Uzuni dhe Martinez. Më meritori për inkuadrimin e skuadrës së Granadës në elitën e futbollit spanjoll ishte sulmuesi shqiptar, i cili ka shënuar plot 23 gola dhe pesë asiste për klubin e tij.

LEXO EDHE:

Back to top button