Në 24 orët e fundit 106 raste të reja me Kovid 19, të shëruar 603 pacientë

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit në vendin tonë nga 761 teste të kryera 106 persona kanë rezultuar pozitiv dhe atë: Shkup-72, Kumanovë-4, Shtip-2, Prilep-5, tetove-3, Manastir-1, Kavadar-4, Gostivar-6, Strumicë-5, Radovish-1, Koçanë-1, Berovë-1 dhe Resnjë-1. Ndërsa betejën me Kovid-19 e kanë humbur 20 pacientë, katër nga Shkupi, një nga Kumanova, një nga Dibra, dy nga Prilepi, dy nga Manastiri, një nga Ohri, një nga Kavadari, tre pacientë nga Gostivari, një nga Kriva Pallanka, një nga Krusheva, një nga Vallandova dhe dy nga Negotina.

Nga Instituti i Shëndetit Publikë gjithashtu njoftojnë se janë shëruar 60 pacientë.

LEXO EDHE:

Back to top button