Në vendkalimin kufitar Tabanoc pritet më rreth një orë

Në vendkalimin kufitar Tabanoc pritet më rreth një orë

Lidhja Auto Moto e Maqedonisë (LAMM) njofton se në vendkalimin kufitar Tabanoc për hyrje në vendin tonë pritet nga 40 deri në 60 minuta. Ndërkohë në vendkalimet tjera nuk ka pritje më të gjata se sa kryerja e formaliteteve doganore, shkruan Alsat.

Nga LAMM gjithashtu njoftojnë se trafiku në mbarë vendin po zhvillohet pa pengesa, megjithatë rekomandojnë vozitje të kujdesshme dhe respektim të rregullave të komunikacionit./Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button