Nedim Bajrami ndërron skuadrën

Nedim Bajrami ndërron skuadrën

Empoli duket se e ka të pamundur të mbajë edhe për të paktën një tjetër sezon Nedim Bajramin. Mesfushori shqiptar është  një nga më të mirët në rolin e tij në Serie A dhe interesi për të nuk ka munguar. Fiorentina është ekipi që ka këmbëngulur përgjatë gjithë verës për të marrë shërbimet e tij dhe duket se në ditët e fundit të merkatos e ka arritur qëllimin. Mediat italiane raportojnë për arritjen e marrëveshjes mes dy klubeve. Transferimi është vetëm një hap larg, teksa Fiorentina dhe Empoli kanë rënë dakord për 5 milionë euro plus Zurkovskin për të veshur Nedim Bajramin me fanellën vjollcë.

LEXO EDHE:

Back to top button