Ngulitja e Lebron Xhejmsit që vlen 208 mijë dollarë?!

Në vitin 2019, në “Staples Center”, në përballjen në mes Los Anxhelos Lejkers dhe Sakramento Kings, që në fund u mbyll me fitore të Lejkersit me rezultat 99-97. Kjo ndeshje do të kujtohet për vetëm një lëvizje të yllit të Los Anxhelos Lejkersit, Lebron Xhejmsit.

- Advertisment -

 

Ylli i parë i Lejkersit u nis për të shënuar, ndërsa para tij u gjet Nemanja Bjelica. Lebron Xhejms arriti që të me ngulitje monstruoze të shënojë pikë, ndërsa këtë moment e ka kapur një fotoreporter në palestrën e mirënjohur sportive.

 

Nga fotoja është përgatitur edhe një “poster” gjigant, që më vonë është shitur për 208 mijë dollarë, me çka është bërë edhe më i shtrenjti në botë.

LEXO EDHE:

Back to top button