Një aeroplan pasagjerësh zhduket pas ngritjes në Indonezi

Një aeroplan pasagjerësh me më shumë se 50 persona në bord është zhdukur pas ngritjes nga kryeqyteti indonezian Xhakartë, raporton BBC.

- Advertisment -

Disa agjenci tjera të lajmeve raportojnë se është e paqartë se sa pasagjerë dhe ekuipazh ishin në bordin e Boeing 737-500.

Sriwijaya Air Boeing 737 humbi kontaktin gjatë rrugës për në Pontianak në provincën perëndimore Kalimantan, thanë zyrtarët.

Uebfaqja për gjurmimin e fluturimeve Flightradar24.com tha se avioni kishte humbur lartësi prej 3,000 metrash në më pak se një minutë.

Ministria e Transportit e Indonezisë tha se përpjekjet e kërkim-shpëtimit kanë filluar.

Aeroplani nuk është i modelit Boeing 737 Max, i përfshirë në dy incidente në vitet e fundit.

LEXO EDHE:

Back to top button