Një aeroplan rus merr flakë pasi i shpërtheu njëri prej motorëve gjatë fluturimit

Një aeroplan rus merr flakë pasi i shpërtheu njëri prej motorëve gjatë fluturimit

Një aeroplan mallrash rus që përdorej për dërgimin e mallrave midis Rusisë dhe Kinës mori flake kur i shpërtheu njëri prej motorëve.

Aeroplani Tu-204 u nis për në Zhangzhou të Kinës nga aeroporti Baikal në Ulan-Ude të Rusisë kur ndodhi incidenti.

Siç raportohet, aeroplani shprazi karburantin dhe bëri një ulje emergjente me një motor, sipas Alexey Tsydenov, kreu i rajonit Buryatia.

Në bordin e aeroplanit ishin pesë anëtarë të ekuipazhit por askush nuk u lëndua.

“Dëgjova një shpërthim të fuqishëm që vinte nga lart”, tha një grua e cila ishte dëshmitare e rastit.

Pamjet që gjithashtu u raportuan nga mediet tregojnë se si momenti fluturonte derisa kishte marrë flakë.

Incidenti thuhet se kishte ndodhur të enjten.

LEXO EDHE:

Back to top button