Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Moti sot në mëngjes do të jetë i ftohtë, ndërsa gjatë ditës me diell dhe me vranësira të vogla lokale, do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtime të ndryshme. Pasdite vranësirat do të rriten. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -6 deri në 0, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 4 deri në 11 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë në mëngjes do të jetë ftohtë, ndërsa më pas me diell dhe vranësira të vogla. Temperatura minimale do të ulet në -3, ndërsa ajo maksimale d të arrij në 7 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button