Një tërmet 4.3 Rihter trondit Greqinë

Një tërmet 4.3 Rihter trondit Greqinë

Një tërmet me magnitudë 4.3 Rihter ka goditur mëngjesin e së hënës ishullin e Kretës.

Epiqendra e tërmetit u regjistrua në zonën detare në juglindje të Zakros dhe thellësia llogaritet të jetë 9.7 km.

Deri në këto momente nuk raportohen persona të lënduar, ndërkohë që shumë banorë kanë qëndruar jashtë shtëpive nga frika e lëkundjeve të tjera.

LEXO EDHE:

Back to top button