Një tërmet i fortë goditi Sllovakinë

Një tërmet i fortë goditi Sllovakinë

Një tërmet me magnitudë 4.9 ballë të shkallës Rihter ka tronditur Sllovakinë mbrëmë në orën 20:23. Sipas EMCC, epiqendra e tërmetit ishte në një thellësi prej dhjetë kilometrash.

Epiqendra e tërmetit, sipas të dhënave të Qendrës Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare (EMSC), ka qenë në një thellësi prej dhjetë kilometrash e dhjetë kilometra larg qytetit të Stropkovës.

“U dridheshin shtretër e tavolina”, “Zaste 6-7 sekonda”, “Isha në shtrat po dridhej dhe televizori në mur lëvizte”, janë disa nga komentet e qytetarëve që ndjenë tërmetin.

 

 

 

LEXO EDHE:

Back to top button