Njihuni me Feliks Magat, zgjidhja e parë për trajner të Kosovës

Feliks Magat, është zgjidhja numër një e FFK-së për përzgjedhës te kombëtares së Kosovës. Gjermani Magat, tani 68 vjeç, është i pari më të cilin kanë filluar bisedimet.

- Advertisements -

Ndryshe Feliks Magat sikurse futbollist, ka qenë po aq i suksesshëm edhe si trajner duke drejtuar klube si Hamburg, Nurenberg, Verder Bremen, Aintraht Frankfurt, Shtutgart, Bajern Munih, Volfsburg, Shalke dhe Fulham, ndërsa klubi i tij i fundit ishte ai kinez Shandong Luneng në vitin 2017.

Si trajner ai ka fituar tre tituj të kampionit, dy me Bajern Munich dhe një me Volfsburg. Në vitrinën e tij ai ka edhe dy Kupa të Gjermanisë, ndërsa tri herë është zgjedhur si trajneri i vitit në Gjermani (2003,2005, 2009).

LEXO EDHE:

Back to top button