Nju Jork, një kongresmen sërish pozitiv me Covid-19 edhe pas dy doza vaksine

Kongresmeni amerikan, Stephen Lynch u testua pozitiv me Covid-19 edhe pse kishte bërë dy doza të vaksinës së antikoronavirusit.

”Një zëdhënëse e demokratëve të Masaçusetsit, chusetts Demokrat, e cila mori pjesë në betimin e presidentit Joe Biden, javën e kaluar, konfirmoi diagnozën e tij dhe statusin aktual asimptomatik”, raporton CNN.

“F. Lynch rezultoi pozitiv, pasi një anëtar i stafit në zyrën e kongresmenit në Boston kishte rezultuar pozitiv në fillim të javës”, tha zëdhënësja Molly Rose Tarpey.

”Lynch, i cili synon të votojë me prokurë në Kongres javën e ardhshme, mori dozën e tij të dytë të Pfizerit dhe u testua negativ për sëmundjen, para se Biden të betohej më 20 janar”, sipas Tarpey.

Ajo nuk dha detaje kur kongresmeni mori secilën nga dozat e vaksinës.

LEXO EDHE:

Back to top button