Operacion kundër korrupsionit në Rusi, gjendet dhe një tualet i artë

Hetuesit rusë zbuluan një tualet të zbukuruar me ar dhe sende të tjera me vlerë gjatë një operacioni për të goditur një grup të korruptuar efektivësh policie.

- Advertisements -

Komiteti Hetimor tregon me anë të një videoje të gjitha pronat e kontrolluara, shumë prej të cilave ishin luksoze dhe nuk justifikoheshin nga rrogat që merrnin efektivët nën hetim.

7 oficerë policie u arrestuan, mes të cilave dhe kreu i rajonit të Stavropol, kolonel Alexei Safonov.

Këta zyrtarë lejonin në mënyrë të paligjshme dhjetëra drejtues mjetesh të kalonin në pikat e kontrollit materiale të paautorizuara.

LEXO EDHE:

Back to top button