Osmani takohet me Abazoviqin, diskutojnë për projekte infrastrukturore

Osmani takohet me Abazoviqin, diskutojnë për projekte infrastrukturore

Kryeministri në detyrë i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, është takuar të martën e 7 shkurtit me Presidenten e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani.

Gjatë takimit të mbajtur ata janë dakorduar për përmirësim të bashkëpunimit, me fokus te zhvillimi ekonomik dhe projektet infrastrukturore që mund të lidhin dy vendet.

Abazoviq përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, pas takimit me Osmanin është shprehur se Mali i zi po nxit bashkëpunimin dhe pajtimin në rajon.

“Mali i Zi po nxit bashkëpunimin dhe pajtimin në rajon. Vazhdojmë të udhëheqim politikën e fqinjësisë së mirë dhe të mbajmë fokusin në zhvillim ekonomik dhe projekte infrastrukturore që do të na lidhin edhe më mirë. Sot me shumë kënaqësi pritëm Vjosa Osmanin, Presidente e Kosovës, e cila po qëndron për vizitë zyrtare në vendin tonë”, ka shkruar Abazoviq.

LEXO EDHE:

Back to top button