Pacienti hidhet nga dritarja e spitalit “8 Shtatori”

Një pacient është hedhur nga dritarja e katit të parë të spitalit “8 Shtatori” dhe ka ndërruar jetë. Siç mësohet jozyrtarisht, bëhet fjalë për një pacientë të moshuar i cili ishte hospitalizuar para disa ditëve në Kovid-Qendrën dhe ka pasur probleme psikike.

- Advertisment -

“Bëhet fjalë për pacientin A.C. i lindur në vitin 1950. Janë njoftuar të gjitha institucionet kompetente, Ministria e Shëndetësisë, MPB-ja, Prokurori Publik. Është kryer ekspertizë në vendin e ngjarjes, ndërsa trupi është dërguar për autopsi”, thuhet një njoftimin e lëshuar nga Spitali “8 Shtatori”.

LEXO EDHE:

Back to top button