Parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe reshje të kohëpaskohshme të shiut me intensitet të ulët, në male dhe pjesët perëndimore me reshje të dëborës. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 2 deri në 7 gradë, derisa ajo maksimale prej 9 deri në 16 gradë Celsius.

Në Shkup moti do të jetë i ndryshueshëm. Temperatura minimale do të ulet në 4 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 13 gradë Celsiusë.

LEXO EDHE:

Back to top button