Parashikimi i motit për sot

Moti në vend do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Në orët e hershme të mëngjesit dhe të paradites nëpër disa lugina do të ketë paraqitje të mjegullës. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -1 deri në 6 gradë, ndërsa ajo maksimale prej 13 deri në 19 gradë Celsiusë.

Në Shkup do të mbaj mot i ngjashëm, me diell de vranësira , pasdite vranësirat do të rriten. Në orët e paradites nëpër lugina do të ketë paraqitje të mjegullës. Temperatura minimale do të ulet në 1 gradë, ndërsa ajo e ditës do të arrij deri në 13 gradë Celsius.

LEXO EDHE:

Back to top button