Parashikimi i motit për sot

Gjatë ditës së sotme do të mbaj mot me vranësira dhe reshje shiu, posaçërisht në orët e pasdites. Reshje më të dendura pritet në pjesët perëndimore të vendit. Vetëm në vendet më të larta malore, reshjet do të jenë të dëborës. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 1 deri më 6 gradë, ndërsa ajo maksimale prej 11 deri në 16 gradë Celsiusë.

- Advertisment -

Edhe në Shkup moti do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe reshje shiu. Temperatura minimale do të ulet deri në 3 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 13 gradë Celsiusë.

LEXO EDHE:

Back to top button