Parashikimi i motit për sot

Moti paradite në disa lugina do të jetë me mjegull dhe vranësira të vogla, ndërsa gjatë ditës do të jetë i ndryshueshëm me periudha dielli. Në orët e mbrëmjes dhe gjatë natës duke filluar nga verilindja do të ketë rritje të vranësirave dhe reshjeve të përkohshme të shiut, ndërsa në viset më të larta borë e lehtë ku deri në orët e mëngjesit reshjet do të ndalen.

- Advertisment -

Temperaturat minimale do të sillen prej -6 deri 2 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë prej 7 deri 14 gradë Celsius.

Në Shkup moti do të jetë i ndryshueshëm me periudha dielli. Në orët e mbrëmjes dhe gjatë natës do të ketë reshje të përkohshme të shiut. Temperatura e mëngjesit do të zbresë deri -4, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 10 gradë.

 

LEXO EDHE:

Back to top button