Komisionerja e BE-së për Punët e Brendshme viziton Shqipërinë

Komisionerja e BE-së për Punët e Brendshme, Ylva Johansson sot pritet të vizitojë Shqipërinë. Në qendër të takimeve të Johansson do të jetë bashkëpunimin mbi migracionin, duke zhvilluar edhe një vizitë në kufirin me Greqinë në Kakavijë.

- Advertisment -

“Të shtunën, Komisioneri i BE për Punët e Brendshme, YlvaJohansson do të udhëtojë në Shqipëri për takime politike dhe për të diskutuar bashkëpunimin mbi migracionin. Komisioneri do të vizitojë gjithashtu operacionet e përbashkëta të Frontex në kufirin me Greqinë në Kakavijë”, thuhet nw njoftim.

LEXO EDHE:

Back to top button