Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Moti sot paradite do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare, pasdite jo-stabil dhe me reshje shiu, bubullima dhe erë të përforcuar. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 6 deri në 13, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 21 deri në 28 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, paradite me diell dhe vranësira mesatare, pasdite me reshje shiu, bubullima dhe erë të përforcuar. Temperatura minimale do të ulet në 11 ndërsa ajo maksimale do të arrij në 27 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button