Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë me diell dhe relativisht i ngrohtë me vranësira lokale të ulëta deri në mesatare. Pasdite kryesisht në zonat malore do të ketë kushte për reshje të herëpashershme të dobëta shiu. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga jugu. Temperaturat do të lëvizin nga -1 deri në 20 gradë.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe relativisht i ngrohtë me vranësira të ulëta deri në mesatare. Do të fryjë erë e dobët juglindore. Temperatura minimale do të jetë 3 , ndërsa maksimalja do të jetë 18 gradë.

LEXO EDHE:

Back to top button