Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë pjesërisht me vranësira, herë pas here jostabil me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima, ndërsa në vend me kushte për stuhi afatshkurtër. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi juglindor.

Temperatura minimale do të jetë 8 gradë, ndërsa maksimalja do të shkojë në 27 gradë.

Në Shkup moti do të jetë me vranësira të pjesshme, pasdite jostabile në pjesë të luginës me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima. Temperaturat do të lëvizin nga 14 deri në 26 gradë.

LEXO EDHE:

Back to top button