Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të ulëta deri në mesatare. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga jugu. Në orët e pasdites dhe të mbrëmjes do të ketë dukuri lokale me reshje të rrëmbyeshme shiu dhe bubullima. Në formë stuhie me reshje të dendura shiu, erë të fortë dhe dukuri të izoluar breshëri.
Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 11 deri në 18, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 28 deri në 35 gradë.
Në Shkup mot me diell dhe i ngrohtë me vranësira të ulëta deri mesatare dhe me erë të dobët deri mesatare nga jugu. Pasdite dhe në mbrëmje në pjesë të luginës do të ketë kushte për reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima. Temperatura minimale do të zbresë deri në 16, ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 31 gradë.

LEXO EDHE:

Back to top button