Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë, do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior e cila përgjatë Vardarit herë pas here do të jetë e përforcuar. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 9 deri në 19, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 32 deri në 40 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulët në 17, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 38 gradë Celsiusë. Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button