Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Moti sot paradite do të jetë me periudha dielli. Pasdite dhe në orët e pasdites moti do të jetë jo-stabil, në më shumë vende me reshje të dendura dhe bubullima. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 13 deri në 19, ndërsa ajo maksimale prej 24 deri në 30 gradë, shkruan Alsat.

Edhe në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, paradite me diell, pasdite me kushte për reshje të shiut dhe bubullima. Temperatura minimale do të ulet në 17, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 28 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button