Pas Biden e Scholz, në Izrael mbërrin Rishi Sunak

Pas Biden e Scholz, në Izrael mbërrin Rishi Sunak

Kryeministri i Britanisë së Madhe ka mbërritur në Izrael, ku pritet të zhvillojë bisedime me kryeministrin Benjamin Netanyahu dhe presidentin Isaac Herzog.

Sipas mediave vendasve, zyrtarët në Izrael kanë paralajmëruar se nga kjo vizitë nuk presin ndonjë mrekulli.

Ekipi i Sunak i ka mbajtur të fshehta vendet që pritet të vizitojë kryeministri gjatë vizitës së tij dy ditore./abcnews.al

LEXO EDHE:

Back to top button