Pas temperaturave përvëluese mbërrijnë edhe shtrëngatat e shiut (video)

Pavarësisht temperaturave mbi 40 gradë gjatë ditës, në orët e pasdites vendi u përfshi nga moti i keq. Në disa pjesë pati reshje të shumta të shiut, bubullima dhe breshër. Më shumë reshje kishte në rajonin e Shkupit, ndërsa përveç shiut pati edhe erë të fuqishme. Deri në orën 17 në Shkup ka pasur 4 litra shi për metër katror.  Moti i paqëndrueshëm ishte edhe në rajonin e Strugës dhe Prilepit, ndërsa në qytetet e tjera kryesisht dominuan vranësirat.

- Advertisements -

YouTube video

LEXO EDHE:

Back to top button