Përcaktohen basketbollistët më të mirë në Euroligë

Pas përfundimit të votimit, sot janë përzgjedhur 5 basketbollistet më të mirë që kanë luajtur në sezonin e sivjetmë të Euroligës.

Liga më e mirë e basketbollit në Kontinentin e vjetër, këtë vit shpalli më të mirët: Majk Xhejms, Nikolla Mirotiç, Shejn Larkin, Uallter Tavares, dhe Sasha Vezenkov. Kjo është pesëshja më e mira për sezonin 2021/2022 në Euroligë.

Ndërkohë turneu “Final Four” i kësaj gare, do të zhvillohet javën e ardhshme në Beograd, ndërsa në gjysmëfinale takohen: Barcelona – Real Madridi dhe Anadolu Efes – Olimpiakos.

LEXO EDHE:

Back to top button