Përleshje të ashpra në Sudan, raportohet për 700 të vdekur

Përleshje të ashpra në Sudan, raportohet për 700 të vdekur

Rreth 700 njerëz thuhet se u vranë në Darfurin Perëndimor në përleshjet midis ushtrisë sudaneze dhe Forcës së Mbështetjes së Shpejtë paraushtarake (RSF) në El Jenaina më 4 dhe 5 nëntor.

Kështu ka bërë të ditur Organizata Ndërkombëtare për Migracionin (IOM).

Njëqind u plagosën dhe 300 të tjerë janë të zhdukur, shtoi sot IOM.

LEXO EDHE:

Back to top button