Pesë viktima dhe 358 raste të reja me Covid-19, qindra të shëruar

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 2.275 teste të kryera janë regjistruar 358 raste të reja me Covid-19, njoftojnë nga Ministria e Shëndetësisë. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë shëruar 341 pacientë. Ndërsa betejën me Covid-19 e kanë humbur 5 pacientë. Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë regjistruar gjithsej 97.459 raste, prej të cilëve 88.301 janë shëruar, kurse 3.003 kanë ndërruar jetë. Vendi aktualisht ka 6.152 raste aktive.

 

LEXO EDHE:

Back to top button