Petkov dhe Jotova sot do ta vizitojnë Manastirin

Kryeministri i Bulgarisë, Kirill Petkov gjatë ditës së sotme do ta vizitojë Manastirin ku do të marrë pjesë në hapjen solemne të klubit të Qendrës së kulturës “Ivan Mihajllov”. Vizita e kryeministrit Petkov është vizita e para e një kryeministri bullgar në Manastir, kumtoi pres-shërbimi i Qeverisë bullgare.

Kryeministri bullgar do  të jetë i shoqëruar nga zëvendëspresidentja bullgare Iliana Jotova, ministrja e Jashtme Teodora Gençovska dhe ish ministrja e Jashtme Ekaterina Zaharieva. Gjatë qëndrimit në manastir Petkov do të realizoj takim me shoqatat e qytetarëve bullgarë në vend.

LEXO EDHE:

Back to top button