Po i humb zgjedhjet evropiane, Macron thërret zgjedhje parlamentare në Francë

Po i humb zgjedhjet evropiane, Macron thërret zgjedhje parlamentare në Francë

Presidenti Emmanuel Macron ka thënë se po shpërndan parlamentin dhe po bën thirrje për zgjedhje të reja pas performancës së Frontit Kombëtar të ekstremit të djathtë në zgjedhjet evropiane.

Ai ka kërkuar që zgjedhjet parlamentare të mbahen më 30 qershor dhe 7 korrik, ka raportuar BBC,

LEXO EDHE:

Back to top button