Policia në Holandë sekuestron kokainë me vlerë mbi 18 milionë euro

Hetuesit holandezë gjetën dhe sekuestruan sot 600 kilogramë kokainë në dy apartamente në Roterdam, me vlerë afërsisht 18-24 milionë euro, njoftoi sot media lokale.

“Hetuesit kishin vënë re hyrje-dalje personash në mënyrë të përsëritur, duke mbajtur çanta të mëdha”, raportoi agjencia holandeze e lajmeve ANP.

Sipas policisë, gjatë operacioneve të javës së kaluar, janë arrestuar deri më tani katër të dyshuar.

LEXO EDHE:

Back to top button