Porto eliminohet, por ka golin më të bukur në Champions

Skuadra e Portos është eliminuar nga garat e mëtutjeshme në Ligën e Kampionëve, mirëpo goli I shënuar Taremi, ndaj Çellsit, është një ndër golat më të bukur deri më tani në garat elitare të futbollit evropian.

- Advertisements -

 

 

 

Sulmuesi i skuadrës portugeze shënoi një gol fantastic në stadiumin në Sevilja, duke rikujtuar edhe njëherë golin e Uejn Runit ndaj Mançester Sitit. Për sulmuesin e Portos ky është goli i dytë në Ligën e Kampionëve dhe do të konkurojë për golin më të bukur në këtë edicion të Ligës së Kampionëve.

LEXO EDHE:

Back to top button