“Presidentja flirton me nacionalizmin”

“Presidentja flirton me nacionalizmin"

“VMRO DPMNE e ka mësuar leksionin nga qeverisja e Gruevskit sa i përekt shqiptarëve dhe nuk do të ketë politika që shkojnë në dëm të tyre”, kështu thotë Sefer Tahiri, Profesor universitar, i cili sa i përket Presidentes Gordana Siljanovska thotë se do ajo do të reflektojë politikat e VMRO DPMNE-së.

Por gazetarja Katarina Siandinovska thotë se rreth Hristijan Mickovskit ka ende kuadro nga koha e Grievskit, dhe kjo është zhgënjyese. Kurse sa i përket Presidentes, thotë se ajo do vazhdojë të flirtojë me nacionalizmin por ka shans të befasojë të tërë si dhe të tregojë se nuk do jetë Danella Arsovska e re. Këto vlerësime u bënë në kuadër të Programit 200 në Alsat (që transmetohet sot në ora 18.00)

LEXO EDHE:

Back to top button