Probleme në gjurin, trembet PSZH-ja dhe kombëtarja italiane

Marko Verati do të duhet të ndalojë së luajtur për një periudhë ende të pacaktuar. Sipas raportimeve të medieve italiane, ky është një lajm i keq për ekipin e Paris Sen Zhermeni që nuk do ta ketë mesfushorin në dispozicion të paktën për ndeshjen me Okserin, por edhe për kombëtaren e Italisë, në prag të ndeshjeve eliminatore të “EURO 2024”.

Siç bën me dije vetë faqja e klubit parisien, Verrati ka pësuar një dëmtim në gjurin e majtë dhe sot po i nënshtrohet të gjithë kontrolleve të nevojshme.

LEXO EDHE:

Back to top button